Školička Máváček | O nás
 
 

O nás

Místo, odkud se dětem nechce

Školička Máváček je moderní novostavba koncipovaná tak, aby uspokojovala nároky na pobyt a hry malých dětí. Velká herna je vzdušná a prosvětlená velkými okny s výhledem do zahrady. Celá stavba splňuje přísné požadavky krajské hygienické stanice a hasičského sboru a byla ke svému účelu zkolaudována v roce 2015.

Školička je místem setkávání dětí a rodičů v příjemné rodinné atmosféře, je určeno nejvýše pro 6 dětí od 2 let věku a zajišťuje výchovně vzdělávací program pod vedením zkušených pedagogů.

Předností centra je možnost individuální péče o děti, např. ve vedení při různých výtvarných technikách i opakování již získaných vědomostí.

Naše pravidla:

 • respektujeme jeden druhého
 • pomáháme si
 • používáme „prosím“ a „děkuji“
 • mluvíme tiše a klidně
 • jíme a pijeme u stolu
 • s hračkami zacházíme opatrně
 • vždy po sobě uklidíme

Naším cílem je rozvíjet každé dítě po stránce fyzické, psychické i sociální, aby dokázalo zvládat nároky života.

Školička Máváček je v provozu od října 2010, nové děti přijímáme během celého roku!

Reference

Teta Naďa a celá její školička Máváček je určitě to nejlepší, co jsme mohli pro naše kluky najít, oba do školičky chodili od 2 let až skoro do školního věku. Všichni jsme si tetu Naďu oblíbili natolik,že se stala nedílnou součástí naší rodiny, ke každému dítěti přistupuje velmi individuálně a vstřícně, je to jeden z nejhodnějších lidí, které jsem za život potkala. Kluci se do školky každý den moc těšili a domů chodili vždy s novými poznatky. Ještě teď, když si vzpomenu na loučení se školičkou, hrnou se mi slzy do očí, často na školičku vzpomínáme. Jsme moc rádi, že jsme Naďu a celou její školičkovou rodinu poznali a určitě ji doporučujeme i ostatním rodičům, pokud chtějí pro své ratolesti to nejlepší

Křiváčkovi

Náš Matýsek chodí do Máváčku už 2 roky a lepší soukromou školku jsme pro něj asi vybrat nemohli. Díky nižšímu počtu dětí dokáže paní Šindelářová ke každému z nich přistupovat individuálně, takže každé dítě se může vyvíjet úměrně svým schopnostem, a není jen součástí skupiny, kde se všichni zprůměrují - což je častým problémem školek s větším počtem dětí na jednu učitelku. S radostí jsme sledovali, jak se u Matýska pod vedením paní Šindelářové rozvíjejí různé dovednosti (oblékání, ovládání příboru, písničky, básničky, zásady slušného chování atd.) mnohem rychleji a s větším efektem, než když se o totéž pokoušíme sami. Matýsek chodí do školky s nadšením a odpoledne ani nechce domů. A i když ho do Máváčku dáváme jen na 2-3 dny týdně, nejradši by tam chodil pořád. Což mluví samo za sebe...

Rothovi

Teta Maďa (jak naše Verča překřtila paní učitelku Naďu Šindelářovou) je skvělá. S dětmi si výborně rozumí. Umí zaujmout jejich pozornost. Vše jim vysvětluje a baví se s nimi jako se sobě rovnými.

Hodně si ve školce zpívají - to naši Verču bavilo asi nejvíc, a teta Maďa jim k tomu hraje na klavír. (Nezapomenu na to, jak mi Verča při vyzvednutí ze školky na začátku prosince začala zpívat: „Ježečku, panáčku, já tě budu kolíbati...“) Téměř každý den přinesla Verča ze školky krásný obrázek nebo výrobek - jednoduchý, tak aby ho bylo schopné udělat i dvouleté dítě a při tom opravdu hezký, aby z toho mělo dítě radost. Verča mě několikrát překvapila tím, že věděla něco, co jsme jí doma neříkali, a musela se to tedy naučit ve školce. Třeba jí nikdo z rodiny neříkal, jak se jmenuje řeka, u které leží Libčice, a přesto, když jsme šli krmit kačenky, tak se zeptala: „A jak se jmenuje ta voda?“ a sama si odpověděla „Vltava.“

Vždy večer před tím, než měla jít do školky, šla spát se slovy: „A zítra půjdeme do školky. Hurá!“

Chození do Máváčku si zkrátka moc užila a za to tetě Madě moc děkujeme,

Bára a Verča Haitovi

Špatné reference se šíří rychle a častěji než ty dobré a my bychom právě chtěli rozmnožit ty pozitivní.

Náš Vašík a my jsme byli s Máváčkem a paní učitelkou „tetou Naďou“ moc a moc spokojení. Měli jsme školku jako rozjezdovou dráhu do světa institucí pro 2,5letého vykuleného chlapečka. Nové cizí prostředí se pro něho stalo spíše odpočinkovým zázemím od nás, od rodinných příslušníků. Nejvíce nás bavily rozzářené oči při nových zážitcích a co bylo pro nás rodiče nejdůležitější, že paní Šindelářová učí děti nejen se vzdělávat, bavit a učit novým věcem, ale i hezkým mezilidským vztahům.

Následující přechod do státní školky byl pak bezproblémový a bez slziček. Takže ještě jednou velké DÍKY!

Lucka Tarantová s Vašíkem Karnetem a celá rodina.

Školku Máváček bych určitě doporučila všem rodičům, kteří vybírají první školku pro své děti. Syn začal chodit do Máváčku těsně po 2. narozeninách a rodinnou atmosféru ve školce si hned zamiloval. Do školky se vždycky těšil a chodil tam opravdu moc rád.

Zvláště bych chtěla vyzdvihnout zkušený, vstřícný a hlavně individuální přístup paní Šindelářové ke každému dítěti.

Také požadavkům ze strany rodičů se paní Naďa vždy snažila maximálně vyhovět, za což bych jí chtěla moc a moc poděkovat.

I přesto, že můj syn chodí již několik měsíců do jiné školky, často (téměř každý den) si vzpomene na Máváček a svou „tetu Naďu“.

Ještě jednou za všechno moc děkujeme.

Radka a Toníček Kudělkovi

Ráda se připojím k ostatním rodičům a taktéž bych chtěla moc poděkovat Nadě Šindelářové a jejímu kolektivu za nádherné chvíle, které strávila naše dcera Agátka pravidelně jeden den v týdnu v  Máváčku po dobu celého školního roku 2014/15.

Agátka již po třech návštěvách přestala doma používat plenku i dudlík, pokaždé se do Mávačka těšila, doma si také začala krásně prozpěvovat. Návštěvu této malé příjemné školičky pro začátek všem malým dětem mohu jen určitě doporučit.

Díky Nadě Šindelářové má Máváček svou osobitou, nenahraditelnou atmosféru, která je v současné uspěchané době jedinečná.

Držíme palce do dalších krásných let působení této miniškoličky.

S pozdravem Simona a Filip Boháčovi

Velmi ráda píši pár řádků o naší spokojenosti se školičkou Máváček. V květnu 2013 oslavila naše Dagmar své druhé narozeniny a shodou okolností se mi i v tom měsíci podařilo získat zajímavou práci. Jelikož mám jednu babičku ještě plně pracující a druhou daleko, musela jsem hledat řešení, jak se dobře postarat o Dášenku než půjde do školky. Dostala jsem výborná doporučení na paní Šindelářovou a po několika ověřeních u místních mamimek jsem se do Máváčku s Dášenkou šla zeptat, zdali má místo, jaký je režim dne pro děti, jak probíhá platba atd. Jelikož je Dáša naše druhá dcera, je svým způsobem průbojnější a myslím, že i uvítala společnost stejně starých dětí.

Prvních pár dnů proběhlo vždy pár minut ranního brečení, že jde maminka pryč, ale po týdnu se vše spravilo a od té doby si Dáša svůj rok v Máváčku opravdu užila. Dášenka totiž miluje zpěv a hudební nástroje a paní Šindelářová se dětem velmi věnuje a učí je krásné české říkanky a písničky. Paní Šindelářová se pro nás na 11 měsíců stala „tetou Naďou“, což je vstřícný přístup, jak pro děti tak i pro nás, pro rodiče. Velmi chválím její pečlivou snahu vždy dávat při vyzvednutí Dášenky zpětnou vazbu, co se Dáše povedlo a co umí nového. Pokud „teta Naďa“ nerozumněla nějakému našemu rodinnému zvyku, hned se zeptala a vnímala co a jak učíme naši Dášu a byla s našimi názory v rovnováze při vysvětlování v Máváčku. Dášenka od září 2014 bude navštěvovat další „dětskou instituci“, ale myslím, že Máváček zůstane dlouho nezapomenut v jejím srdíčku a i v našich pocitech, kdy jsem se mohla věnovat nové práci a věděla jsem, že o Dášenku je opravdu dobře postaráno. Paní Šindelářová, naše „teto Naďo“, posíláme velké DĚKUJEME! A přejeme Máváčku nové dětičky a příjemnou práci s nimi.

Kdybyste se mne chtěli více zeptat na naše zkušenosti s Máváčkem, kontaktujte mne přes email, ráda odpovím.

S pozdravem, Výlupkovi

Ráda bych touto formou vyjádřila své zkušenosti se soukromou školkou Máváček v Libčicích nad Vltavou.

Jsem máma dvou dětí (11 let a 3 roky), tudíž již nějaké zkušenosti se školkou mám, i když v prvním případě se jednalo o školku státní, kde byl spokojený můj syn i já. Pamatuji se na adaptační období svého syna a jak jsme to oba díky přístupu paní učitelek skvěle zvládli, pamatuji si na první básničky, písničky, výkresy či výtvory, se kterými ze školky chodil domů. Bylo to bezva období.

Tak trochu s obavami jsem v listopadu 2010 přihlásila svou 2,5letou dceru do soukromé školky Máváček. Jednak byla při nástupu o rok mladší než syn, také na mně byla více závislá a hlavně jsem paní učitelku Šindelářovou vůbec neznala a nevěděla jsem, „do čeho jdeme“.

Už při první návštěvě školky ze mě velká část obavy opadla. Prostředí školky bylo velmi veselé, útulné, prosvětlené, vše v jedné místnosti - na dosah ruky a především čisté. Paní učitelka působila mile i zkušeně, a tak bylo rozhodnuto.

Zpočátku se to bez dceřiných slziček a mého přemlouvání opravdu neobešlo, ale stačilo pár návštěv a vše bylo v úplném pořádku. Paní učitelka se projevila jako naprostá profesionálka a její individuální a citlivý přístup k dětem i rodičům brzy přinesl ovoce.

Ráno se naše dcera těší na kamarády i paní učitelku, odpoledne domů hrdě nosí výkresy nebo přednáší naučené říkanky, vypráví nové zážitky a já opravdu s klidným svědomím vím, že je o ni skvěle postaráno a že jí nic neschází. Rodinné zázemí, menší kolektiv dětí, vstřícnost a ochota paní Šindelářové je přesně to, co jsme s manželem pro dceru hledali … a našli.

Děkuji a přeji mnoho spokojených rodičů a především dětí

Kateřina Nováková

Ráda bych zde poděkovala paní učitelce Nadě Šindelářové za vynikající, profesionální a v neposlední řadě tak lidský přístup nejen k mé 3,5 leté dceři.

Dcera navštěvovala školičku Máváček po dobu 4 měsíců, během kterých se, myslím, velice krásně adaptovala do dětského kolektivu. Naučila se zde spolupracovat s ostatními dětmi, malovat, zpívat mnoho nových písní, říkanek, při procházkách po okolí poznávat přírodu, ale také spolupráci při jídle a hygienickým návykům. Pobyt ve školičce je jednoznačným přínosem pro moji dceru.

Vřele ráda bych bez rozmýšlení doporučila toto hlídací zařízení všem rodičům, neboť jsem byla po celou dobu docházky maximálně spokojena.

Paní Naďo, díky za to, že mezi námi ještě existuje tak čistá a milá duše, která je tak moc ochotná se s láskou starat o naše poklady.

Soňa Točíková

Chtěli jsme Vám s manželem moc poděkovat za Vaši práci a trpělivost. Sárinka je ve školce moc spokojená, když přijde domů, vypráví, co jste ve školce dělali, zpívá si.

Nedávno nám ukazovala, kde jste se byli podívat na kroužkování ptáčků. Ještě jednou moc děkujeme a jsme rádi, že ji k Vám můžeme dávat.

Kotálovi

Rada by som I touto cestou poďakovala pani učiteľke Nadi Šindelářovej za existenciu školičky – materského centra Máváček.

Naša dcérka Emily začala do Máváčku chodiť keď mala 3 roky a navštevovala ho pravidelne 4 mesiace. V školičke sa veľmi osamostatnila a naučila sa spolunažívaniu v kolektíve rovesníkov. Domov nosila výtvarné dielka a do dnešného dňa si spieva množstvo českých pesničiek. A práve Máváček bol prvým miestom, kde sa stretla s českým jazykom, ktorý bude musieť zaradiť do repertoáru svojich rečí.

Pre mňa bol Máváček prvým „cudzím“ miestom, kde som zverila svoje dieťa a bola som veľmi spokojná. Určite odporúčam všetkým rodičom.

Ďakujeme, pani Naďa.

The Guthrie's

Novinky


 • Školička Máváček je také na Facebooku.

Archiv

 • Exkurze Dol 🐝

  V úterý 11. června 2019 pojedeme přívozem na Dol, kde máme ve Výzkumném ústavu včelařském domluvenou exkurzi, při které se děti dozvědí o životě a práci včeliček.
  Odjezd přívozem v 8:55, návrat v poledne. S sebou opět batůžek s pitím a malou laskominkou.
 • Zoopark Zájezd 🐒

  Výlet autobusem do Zooparku Zájezd se uskuteční v pondělí 27. května 2019. Odjezd od libčické Základní školy je v 8:30. S sebou batůžek s pitím a malou dobrůtkou (ovoce, sušenka...). Kdo z rodičů má zájem o tuto akci, prosím, přihlaste své dítě v Máváčku.
 • Divadlo „Námořník a zlatá ryba“ 🎭

  Divadelní představení navštívíme v úterý 26. března 2019. Bude se konat v městské knihovně v dopoledních hodinách.
 • Knihovna 📘

  V pondělí 18. března 2019 navštívíme libčickou knihovnu, kde se dozvíme, jak správně zacházet s knížkami.
 • Besídka 🎄

  Zveme srdečně všechny rodiče a přátele školičky na Vánoční besídku, která se bude konat v pondělí 17. prosince 2018 ve Školičce Máváček od 15:30.
  Ochutnávka cukroví pro děti vítána 🍕😃
 • Zoopark Zájezd 🐫

  V úterý 12. června 2018 jedeme autobusem do Zooparku Zájezd. Odjezd v 8:00 od Základní školy v Libčicích nad Vltavou.
  S sebou batůžek s pitím a jednu malou laskominu.
  Předpokládaný návrat ve 12:00.
 • Výlet na Dol

  30. května 2018 se vypravíme přívozem na malý výlet na Dol, kde navštívíme Výzkumný včelařský ústav a zúčastníme se exkurze u včeliček.
  Odjezd přívozem v 8:55.
 • Návštěva u hasičů 🚒

  V úterý 27. února 2018 jdeme v 10:00 na exkurzi k hasičům. Prosím rodiče, chtějí-li v tento den přivést děti navíc, aby se předem přihlásili
  Děkuji.
 • Vánoce pro lesní ptáčky 🐦

  Společně s dětmi z Kulíšku se vypravíme ve středu 20. prosince 2017 do lesa, abychom připravili vánoce pro lesní ptáčky. Prosím, oblečte děti teple, hlavně jim dejte dobré boty. Budeme venku asi dvě hodiny před obědem. Pokud máte doma malá jablíčka nebo lojové koule se semínky, dejte je prosím dětem, ať můžeme dát ptáčkům něco dobrého do zobáčku.
  Děkuji.
 • Besídka

  Ve čtvrtek 14. prosince 2017 od 15:00 se koná ve školičce vánoční besídka. Srdečně zveme rodiče i sourozence našich dětí.
 • Zoopark

  V pátek 16. června 2017 v 8:00 odjíždíme autobusem od základní školy v Libčicích do Zooparku Zájezd. Do batůžku dejte prosím dětem pláštěnku dle počasí a malý mlsek + pití.
 • Včeličky

  Ve čtvrtek 1. června 2017 se vydáme v 8:55 přívozem na druhou stranu Vltavy na exkurzi do Výzkumného včelařského ústavu. Seznámíme se s životem a prací včeliček.
 • Mobilní planetárium

  Co je to slunce, měsíc, hvězdy? To, a ještě mnohem víc, se dozvíme 24. května 2017 při zábavně-vzdělávacím programu Mobilního planetária.
 • LUGI

  Hurá do dílny!
  V pátek 7. dubna 2017 navštívíme místní truhlářskou firmu LUGI, prohlédneme si provoz a dílny a možná si i něco sami zkusíme.
 • Divadlo

  V úterý 28. března 2017 navštívíme divadelní představení s překvapením, které se uskuteční v městské knihovně.
 • Hasiči

  V pondělí 20. února 2017 se půjdeme seznámit s dalším typem zaměstnání, a to s prací libčických hasičů, kteří zachraňují v případě nouze nás i naše domovy. Odchod od školky je v 8:45.
 • Knihovna

  V pátek 27. ledna 2017 navštívíme s dětmi z Máváčku městskou knihovnu, kde se děti dozví, jak správně zacházet s knížkami a jak krásné chvíle se s nimi dají zažít.
 • Besídka

  V úterý 13. prosince 2016 se ve Školičce Máváček koná Máváčkovská besídka od 15 hodin. Srdečně zveme rodiče s dětmi na příjemné setkání. Cukroví a hudební nástroje vítány.
 • Beseda s policií 😊

  30. listopadu 2016 pro naše děti připravili zajímavou besedu zaměstnanci Policie ČR. Koukněte, jak si to děti užily.
 • Den otevřených dveří

  15. a 16. listopadu 2016 Vás srdečně zveme do naší školičky na Den otevřených dveří vždy od 15 do 16:30. Těšíme se na setkání s Vámi.
 • Školní rok 2016 - 2017

  Nový školní rok začíná dne 1.9.2016. Těšíme se na další setkávání a hry dětí ve školičce :-)
 • Zápis pro školní rok 2016 - 2017

  Probíhá zápis dětí na nový školní rok. Návštěva školičky je možná po telefonické domluvě, nebo v Den otevřených dveří dne 9. června 2016 od 8 do 9 a od 15 do 16 hodin.
 • Zoopark Zájezd

  30. května 2016 odjíždíme v 8:00 od základní školy do Zooparku Zájezd. Předpokládaný návrat opět ke škole v 11:30. Pak spánek a odpolední hry v Máváčku.
 • Včeličky

  I letos se vypravíme přívozem na exkurzi o včeličkách do Výzkumného ústavu včelařského, a to dne 25. května 2016. Dejte prosím dětem do batůžku pití a malou laskominu, děkuji.
 • Ornitologická beseda s výletem

  2. května 2016 se s dětmi zúčastníme besedy s ornitology na Dole. Děti budou mít možnost vidět zblízka například ledňáčka a dozvědí se spoustu zajímavostí z přírody.
 • Divadlo

  Po četbě knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce jsme 15.března 2016 navštívili divadelní představení Libčického ochotnického divadla. Byli jsme svědky úžasného příběhu Jak pejsek a kočička pekli dort. Děti se skutečně bavily po celou dobu představení a napovídaly pejskovi a kočičce, co mají do dortu všechno dát. Moc bych tímto chtěla LOĎi poděkovat za krásný zážitek!
 • Vynášení zimy

  Již se těšíme na opravdové jaro a proto jsme byli společně s dětmi ze státní školky vyprovodit zimu - Moranu z našeho města. Zima odplavala po vodě a my se můžeme těšit na Velikonoce.
 • Máváček v novém kabátku

  Dne 4. prosince 2016 se Školička Máváček přestěhovala do nových prostor na adrese Zahradní 327, v Libčicích nad Vltavou. V úterý 19.ledna 2016 se zde koná Den otevřených dveří, a to v časech od 7:30 do 9:00 a od 15:00 do 16:30.
 • Besídka

  V pondělí 14.12. 2015 se koná Vánoční besídka od 15:15 v nových prostorách Máváčku - Zahradní ulice č. 327.
 • Letní prázdniny 2015

  Máváček bude uzavřen od 1. do 31. srpna 2015.

 • Dol 2015

  V pondělí dne 22.června 2015 jedeme přívozem v 8:25 na exkurzi do Výzkumného ústavu včelařského v Dole.

 • Den dětí v knihovně

  1. června 2015 navštívila naše školička městskou knihovnu. Zatím co si větší děti prohlížely u stolečku knížky, ti nejmenší si hráli na koberci s hračkami. Nakonec Šárka Sekerová, paní knihovnice, přečetla dětem velmi poutavě obrázkovou knížku o Divočinách. Moc jí děkuji za velice pěkný přístup k dětem.
 • Zoopark Zájezd 2015

  V pátek 29. května 2015 jedeme ve spolupráci se Základní školou do Zooparku Zájezd, poblíž Kladna. Odjezd v 8:00 od základní školy. Předpokládaný návrat v 11:30.
 • Pletení pomlázek

  Zveme rodiče s dětmi na pletení pomlázek z vrbových proutků, které proběhne ve Školičce Máváček dne 31.3. 2015 od 15:30.

 • Školička je v provozu od října 2010, nové děti přijímáme během celého roku.
 


Mantis-a templates